< back
MURKA in VIENNAFAIR Austria 11-15 May 2011 and in “Die Presse” daily paper

MURKA in VIENNAFAIR Austria 11-15 May 2011 and in “Die Presse” daily paper

HAUS GALERII poolt juba 2005. aastal käivitatud ArtDepoo noore ja kaasaegse kunsti projekt oli Austrias Viini kunstimessil edukas.

Haus Galerii on tegutsenud eesti kunstiturul juba 14 aastat, galerii on olnud vastavalt oma kogemuse kasvamisele ajas pidevalt arenemas ja tegemas otsuseid ja samme, millest iga järgnev on toetunud eelmisele. Galerii on hoidnud oma tegevusprojektidega koos eesti kunstipilti. Oleme näidanud jooni, millest meie kunst on alguse saanud, kuhu suundunud ja kuhu arenemas. Projekt ArtDepoo on olnud suunatud selle esimestest päevadest peale meie kunsti tulevikule – kindla teadmisega, et Euroopa kultuuriruum laieneb ja konservatiivsed kunstiruumid segunevad ning et kaasaegne ja noor kunst räägib ühel hetkel laiemas areaalis sarnasemat keelt kui seda on üksnes kohalik visuaalne lingvistika.

Galerii omaniku Piia Ausmani eestvedamisel on ArtDepoo projekti suunatud juba aastaid rahvusvahelisema turu poole, mil ArtDepoo on hoidnud silma peal kõigil potentsiaalsetel kunstnikel, kelle looming laiemas kultuuriruumis kõnekas olla võiks.

Tänaseks on ArtDepoo end kontsentreerinud selgele projektipõhisele liikumisele, et keskenduda just sellele materjalile, mis galeristide kogemuses on parim, esindamaks meie kunsti nii siin- kui sealpool piiri. VIENNAFAIR’i valikuid koostades tõestas meie kogemus end igati, manifesteerides vaid üht – kunstis on kõnekas kvaliteet ning kvaliteedi tunneb ära kogemus. Hea kunst on sõnum iseenesest ja see sõnum sai galerii poolt Austrias oodatud vastukaja.

Austria ajaloolises pealinnas Viinis peeti kunstimessi 11.–15. maini seekord juba seitsmendat korda.

VIENNAFAIR keskendub Kesk- ja Ida-Euroopa kaasaegsele kunstile ja meelitab aasta-aastalt kohale kunstikogujaid, kuraatoreid, galeriide omanikke, kunstnikke, kriitikuid ja palju teisi erineva taustaga kunstifänne. Messil osales seekord üle 120 galerii enam kui 20 riigist, mis olid välja valitud rahvusvahelise kuraatorite komitee poolt. Esindatud olid kunstiteosed maalist videoni ja joonistusest installatsioonini. Messi tihe ajakava sisaldas ka ohtralt kõrvalüritusi – paneeldiskussioone, presentatsioone, esitluskunsti.

Haus Galerii võttis ArtDepoo projektiga messist osa juba teist aastat. Galerii valikus olid esindatud kaks noort ja väga võimekat naiskunstnikku: Alice Kask joonistustega ja Maarit Murka oma viimase aasta maaliloominguga.

Publiku ja meedia vastukaja meie väljapanekule oli väga aktiivne ja positiivne, leidsime äramärkimist nii trükimeedias, üleriiklikes teleuudistes kui kohalike blogijate seas. Oluliseks messipubliku meelitajaks meie boksi sai fakt, et Maarit Murka maal „Hand washes another“ koos viitega ArtDepoole illustreeris suure kohaliku päevalehe „Die Presse“ messi eriväljaandes Ida-Euroopa galeriide esindatusele pühendatud artiklit. Huvi eesti kunsti ja ArtDepoo vastu ei piirdunud ainult tunnustavate sõnade ja naeratustega, vaid päädis ka mitme müügitehinguga lugupeetud Austria kunstikogujatele, kellest said selle hetkega ka eesti kunsti sõnumi leviku eest hoolitsejad.

Galerii esindajatele andis see õnnestunud ettevõtmine ja suurepärane vastukaja ainult kinnitust, et projekt on eesti kunsti rahvusvahelisel tutvustamisel õigel teel ja eesti kunstnikel on palju kõnekat, mida pakkuda, ning seda kõnet ollakse valmis kuulama ja selle pinnalt vestlusi jätkama.

Haus Galerii / ArtDepoo projekt
Piia Ausman
52 77 334
Järvi Pust
51 82 292