Murka Konrad Mäe preemia laureaat (2015-12-05)

Murka Konrad Mäe preemia laureaat (2015-12-05)

Konrad Mäe nimelist medalit ja rahalist preemiat, mille väärtus on 3200 eurot, annavad traditsiooniliselt välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapital. Alates 1979. aastast välja antava preemia kandidaatideks on sel aastal Eesti kunstiinstitutsioonide poolt esitatud Jüri Kask (1949), Maarit Murka (1981), Tõnis Saadoja (1980), Sirja-Liisa Eelma (1973) ja Katrin Koskaru (1977).

Preemia žüriisse kuuluvad Maria Sidljarevitš ja Aimar Kristerson Eesti Maalikunstnike Liidust, Maria Arusoo ja Jaan Elken Eesti Kultuurkapitalist, Vano Allsalu ja Elin Kard Eesti Kunstnike Liidust.

Konrad Mäe nimelise medali ja preemia laureaadi nimi avalikustatakse kolmapäeval, 9. detsembril. Preemia pidulik üleandmine toimub neljapäeval, 10. detsembril 2015 kell 16.00 Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 8, Tallinn).

Konrad Mäe nimeline medal ja preemia antakse välja maalikunsti teose, teoste seeria, näituse või kunstiprojekti eest, mis on oluliselt rikastanud eesti maalikunsti ning olnud avalikult eksponeeritud ajavahemikul väljaandmisele eelneva aasta 1. novembrist kuni väljaandmise aasta 1. novembrini. Konrad Mäe preemia määramise eeltingimuseks ei saa olla teose või loomingu seostatavus mingi kunstivoolu, stiililise kontseptsiooni või tehnilise menetlusega, samuti traditsionaalsuse või novaatorluse tunnuste olemasoluga. Preemia määramine kunstnikule on ühekordne. Preemiasaajate hulgas on aastate jooksul olnud paljud silmapaistvad Eesti maalikunstikud: Olga Terri, Lembit Sarapuu, Toomas Vint, Peeter Mudist, Lembit Saarts, Tiit Pääsuke, Valeri Vinogradov, Jaan Elken, Aili Vint, Olev Subbi, Sirje Runge, Jüri Arrak, Peeter Allik, Jaan Toomik, Lola Liivat, Andres Tolts, Uno Roosvalt, Laurentsius & A.D., Erki Kasemets, Alice Kask, August Künnapu, Kaido Ole, Enn Põldroos, Merike Estna ja paljud teised.

Eesti Kunstnike Liit
6 273 630
ekl@eaa.ee